Ndryshime në qeveri, firmosen largimet e tre zv/ministreve

0 297

Kabineti qeveritar ka pësuar disa ndryshime. Janë liruar nga detyra tre zv/ministra. Sipas informacioneve është larguar Dorina Çinari, zv/ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë. Po ashtu lëvizja ka dhe në Ministrinë e Brendshme, pasi është larguar Rovena Voda. Dhe më herët gjatë ditës është larguar dhe zv/ministrja e Drejtësisë, Fjoralba Caka, e cila ka thënë se është larguar për arsye personale. /Dosja.al/

Leave A Reply

Your email address will not be published.