Moti i keq/ Policia: Motorët e ujit e peshkarexhat të mos dalin në det

0 283

Nisur nga moti i keq, Policia e Shtetit u ka bërë apel drejtuesve të mjeteve drejtuesve që të mos dalin në det. ”Si pasojë e motit të keq dhe detit me dallgë, Policia e Shtetit apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve lundruese, (peshkarexha, motorë uji , e çdo mjet tjetër lundrues që përdoret me qëllim turizmi) të mos dalin ne det deri në qetësimin e situatës”. Shqipëria është zgjuar sot në pushtetin e shiut. Reshjet e shiut me dendësi të larta kanë ”prishur punë” në qytetet turistike, duke bërë që turistët të izolohen ose të largohen fare drejt banesave të tyre.

Leave A Reply

Your email address will not be published.