Me veshje tradicionale e makina luksoze, si festuan shqiptarët Pavarësinë në Londër

0 74

Qindra shqiptarë kanë dalë me makina gjatë natës në rrugët e Londrës për të festuar ditën e pavarësisë së Shqipërisë.

Pamjet video të publikuara nga media britanike, Daily Mail, tregojnë makinat luksoze Audi, Range Rovers dhe Porsche 4×4 të mbuluara nga flamujt kuq e zi, të cilat ndalojnë rreth Westminsterit.

Burra dhe gra mund të shihen duke valëvitur flamurin shqiptar ndërsa varen nga xhamat e makinave të tyre.

Në zona të tjera të Londrës, makinat kryenin manovra ndërsa të rejat te veshura me fustane tradicionale kërcenin në rrugë.

Po ashtu u hodhën fishekzjarrë ndërsa vargu i gjatë i automjeteve u binin vazhdimisht borive për të festuar pavarësinë e Shqipërisë.

Ndërkohë në rrugën e Londrës nuk kanë munguar as efektivët e policisë, duke u përpjekur të përmirësojnë qarkullimin e automjeteve.

.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.