”Laku po shtrëngohet”, Basha mesazh të koduar Ramës

0 300

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, në një komunikim me gazetarët hodhi akuza të forta në adresë të kryeministrit Edi Rama. Sipas tij, shefi i ekzekutivit shqiptar për interesat e ngushta politike ka zgjedhur të izolojë Shqipërinë njësoj si para 30 vitesh.

Nga selia blu, Basha shtoi faktin se kreu i mazhorancës i ka bërë llogaritë pa shqiptarët, ndaj shtoi se kjo strategji e gabuar do të marrë përgjigje ekzemplare në zgjedhjet e 25 prillit.

”Po rrethi po ngushtohet dhe laku po shtrëngohet dhe nuk ka formulë në botë ta fshehë që Edi Rama po sakrifikon integrimin e shqiptarëve, po e izolon përsëri Shqipërinë si para 30 viteve për shkak të tmerrit që ka nga zgjedhjet. Nuk ka për t’ia dalë. Një qeveritar që abuzon në këto nivele, që shkel kushtetutë e ligj, të jeni të sigurt se do të marrë përgjigje ekzemplare nga shqiptarët. I ka bërë llogaritë pa shqiptarët”, tha Basha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.