Kryeministri Rama në Shijak, takon në rrugë Lulzim Bashën

0 313

Kryeministri Edi Rama, mëngjesin e kësaj të mërkure ka qenë ishte i pranishëm në Shijak, aty ku rastësisht në rrugë takoi një nga punëtorët, i cili quhet Lulëzim Basha. Me ironi kreu i qeverisë tha se jo të gjithë do të jenë si Basha që flenë por ka dhe të tjerë që punojnë.

“Ky është Lulzim Basha, punonjësi më i ri që kemi”, tha Elton Arbana. ”Punëtori më i mirë që kemi se tani nuk do jeni të gjithë si Lulzim Basha që fle gjumë, ka dhe të tjerë që punojnë”, tha Rama.

Më tej ai nënvizoi se Rilindja pas tërmetit vazdon me kopshtet dhe shkollat ndërkohë që vazhdon kthimi i familjeve në shtëpitë e reja individuale.

Leave A Reply

Your email address will not be published.