Inceneratori i Fierit/Berisha: Vjedhje jashtë çdo imagjinate nga balozët e zi të plehrave (VIDEO)

0 384

Ish-kryeministri Sali Berisha, përmes një postimi në facebook, denoncon vjedhjen miliona euroshe të buxhetit të shtetit përmes inceneratorit të Fierit.

Denoncimi i plotë

Vjedhje jashte cdo imagjinate!

Balozet e zi te Plehrave, Edvin Kristaq Hajduti,l dhe Arben Ahmet Vjedhesi kane vjedhur deri sot, i kane paguar vetes nepermjet dy hajnave te tyre Klodjan Zotajt dhe Mirel Mertirit mbi 20 milione €.

Ata nga buxheti i shtetit i kane dhene gjer sot 23 milione vetem djegesin (inseneratorin) e Fierit, ne te cilin siç tregon video eshte ndertuar vetem karabinaja qe nuk kushton as 1.3 milione €. Kjo eshte nje vjedhje e hapur. Por narkodrejtesia eshte sot ne duart e partise!

ps: Vjedhja e djegesave shtrihet ne Tirane, Elbasan, Fier dhe arrin vleren 320 milione euro!

Leave A Reply

Your email address will not be published.