I preu kokën nënës, 44-vjeçari fans i Dua Lipës dhe në facebook shfaqej si besimtar

0 389

Ngjarjet horror në Shqipëri nuk kanë të mbaruar. Tragjike dhe masakër është ngjarja në Pogradec, ku djali 44-vjeçar i preu kokën nënës. Olsi Çekiçi, autori i krimit makabër është shumë aktiv edhe në rrjetet sociale.

Në Facebook, ai bën postime të njëpasnjëshme, ku shfaqet edhe si besimtar dhe falënderon Allahun por edhe jep mesazhin se beson në dashuri. 44-vjeçari na ka treguar se është një fans i këngëtares së njohur Dua Lipa, pasi më 30 qershor të këtij viti ka publikuar disa foto të saj. Ajo që vihet re tjetër është nuk kanë munguar as komentet nga të afërmit dhe miqtë e tij, në fotot dhe postimet që bënte 44-vjeçari.

Ngjarja e rëndë tronditi Pogradecin pasditen e djeshme. Olsi Çekiçi pas sherreve dhe dhunës së përditshme mori thikën dhe masakroi nënën e tij, 70-vjeçare. Ai i preku kokën nënë së tij dhe e vari në derë të shtëpisë. 44-vjeçari la të plagosur edhe vëllain e tij. Ai u arrestua menjëherë nga policia dhe u gjet i përlyer në gjak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.