1 Qershori/Basha: Janë shpresa që e ardhmja e tyre në Shqipëri të jetë më e mirë

0 387

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, përmes një postimi në facebook, ka uruar fëmijët për ditën e tyre, duke thënë se ata janë shpresa që e ardhmja e tyre në Shqipëri të jetë më e mirë. ”Është forca për të tejkaluar sfidat në këto kohë të vështira dhe për të ecur përpara për ditë më të mira e për tu dhënë të gjithë prindërve sa më shumë mundësi për të plotësuar dëshirat e tyre”.

Postimi i plotë

Buzëqeshja në fytyrat e fëmijëve tanë është gëzimi dhe motivimi ynë për të bërë gjithçka që ata të kenë një jetë sa më të lumtur.

Është forca për të tejkaluar sfidat në këto kohë të vështira dhe për të ecur përpara për ditë më të mira e për tu dhënë të gjithë prindërve sa më shumë mundësi për të plotësuar dëshirat e tyre.

Le të jetë dashuria dhe mirësia që na dhurojnë çdo ditë fëmijët tanë shtysa, shpresa dhe besimi për të bërë gjithçka që e ardhmja e tyre në Shqipëri të jetë më e mirë, dhe ata të rriten me mundësi si gjithë fëmijët e tjerë europianë

Leave A Reply

Your email address will not be published.