Yuri Kim i rikujton Ramës dhe Bashës 5 qershorin: Do të jeni përgjegjës

0 370

Mes debatit për Kodin Zgjedhor, ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim i ka kujtuar kryeministrit Edi Rama dhe kryedemokratit Lulzim Basha marrëveshjen e 5 qershorit, të arritur me marrëveshje mes palëve. Ajo vë theksin se çdo ndryshim i bërë përtej kësaj marrëveshjeje duhet bërë me mirëbesim. “Kujtoj Ramën dhe Bashën për angazhimet e 5-qershorit. Propozimet përtej marrëveshjes së 5-qershorit në mirëbesim. Ne ju mbështesim, por ju jeni pala përgjegjëse”, tha Kim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.