Sot ora 17:30 protestë e artistëve dhe shoqërisë civile. Mbështetet nga opozita

0 405

Këtët të mërkurë, në ora 17:30, do të zhvillohet protesta e rradhës e thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit para ministrisë së brendshme dhe në Bulevard. Protesta mbështetet edhe nga opozita. Ish-kryeministri Berisha tha sot se të gjithë duhet të jenë në bulevard. Edhe Lulzim Basha e Monika Kryemadhi, bashkë me kryetarët e partive të tjera aleate, do jenë në ora 17:30 para ministrisë së brendshme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.