Rama e nis ditën me kantierin e Rindërtimit në Fushë-Krujë: Lagje e re pas tragjedisë së 26 nëntorit

0 377

Mëngjesin e kësaj të marte, në rubrikën e ”Mirëmëngjes”, kryeministri Edi Rama ka promovuar kantierin e Rindërtimit në Fushë-Krujë. Teksa i ka uruar ndjekësit për një ditë të mbarë, kreu i qeverisë thekson se në këtë zonë janë hedhur themelet për një lagje të re pas tragjedisë së 26 nëntorit.

Postimi i plotë

Mirëmëngjes dhe me kantierin e Rindërtimit në Fushë-Krujë, ku janë hedhur themelet e është shtruar e gjithë infrastruktura tokësore e lagjes së re, për familjet që humbën shtëpitë në tragjedinë e 26 nëntorit, ju uroj një ditë të mbarë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.