Basha firmos peticionin për Teatrin

0 5,687

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha pas përfundimit të protestës së thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, firmosi peticionin e artistëve për Teatrin Kombëtar dhe deklaroi për mediat se nuk tërhiqet nga bojkotoi te Reforma Zgjedhore.

”Opozita ka një qëllim, t’u japim fund kushteve ku padrejtësia shtyp qytetarët, padrejtësia e ka emrin Edi Rama. Ne kemi bashkuar forcat në një projekt ndryshimi që merr jetë me votën e shqiptarëve. Ndryshimi është i paevitueshëm. Rama është investuar të ndalë përpjekjet për zgjedhje të lira dhe të ndershme, por me të nuk mund të ketë zgjedhje të lira”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.