100 ditë kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut/ Rama: Ditë e shënuar

0 347

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për marrëveshjen e arritur në Maqedoninë e Veriut për formimin e qeverisë së re midis Zoran Zaev nga LSDM dhe Ali Ahmeti nga Bashkimi Demokratik për Integrim.

”Ditë e shënuar për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, që falë marrëveshjes me fituesin e zgjedhjeve, Zoran Zajev, marrin një peshë të re në jetën politike të vendit fqinj. Urime të gjithëve, veçanërisht Ali Ahmetit, që me urtësinë e lidershipit të tij në vite ka bërë kaq shumë”,- shkruan Rama.

Leave A Reply

Your email address will not be published.