Vrasja e 19-vjeçarit në qendrën më të madhe tregtare, arrestohen 5 persona

0 61

Pesë persona u arrestuan të shtunën në lidhje me të shtënat me armë zjarri ndaj një 19-vjeçari një natë më parë në “Mall of America” në Minesota, qendra tregtare më e madhe në SHBA.

Të dyshuarit – tre meshkuj 17-vjeçarë dhe dy meshkuj 18-vjeçarë – u arrestuan pasi policia ekzekutoi një urdhër kontrolli të shtunën.

Hodges kishte thënë më herët se oficerët dëgjuan të shtëna armësh në katin e parë të Nordstrom pak para orës 20:00. koha lokale të premten dhe gjeti një burrë të qëlluar disa herë në dyqan. ,

Qendra tregtare 30-vjeçare, rreth 10 milje në jug të qendrës së Minneapolis, është një destinacion popullor turistik në Midwest, me dhjetëra miliona vizitorë çdo vit.

Të shtënat e së premtes vijnë rreth pesë muaj pasi të dyshuarit qëlluan me armë në një dyqan të mbushur me njerëz në qendrën tregtare.

Një hetim paraprak për incidentin e së premtes tregoi se kishte një grindje midis rreth pesë deri në nëntë persona brenda Nordstrom. Ende nuk është përcaktuar motivi i të shtënave.

Leave A Reply

Your email address will not be published.