Vjosa Osmani: I dashur Apple, Kosova është pjesë e botës tuaj. Dua imazh i juaj

0 416

Vjosa Osmani i është bashkuar nismës së këngëtares Dua Lipa, i cila i bëri peticion Apple, që të heqë Kosovën nga harta e Serbisë. Ajo është mbështetur në këtë nismë nga shumë këngëtarë nga Kosova dhe Shqipëria.

Së fundmi nismës i është bashkuar edhe kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani. Kjo e fundit nëpërmjet një postimi në Twitter, shkruan se shumë prej aplikacioneve të Apple përdoren masivisht në Kosovë, dhe kërkon që të shtojë sa më shpejtë Kosovën në hartë.

“Apple, Kosova është qartë pjesë e botës suaj. Le të sigurohemi që ta shohim shpejt atë edhe në hartën tuaj”, shkruan Osmani ndër të tjera.

Postimi i plotë

I dashur Apple. Më datë 21 prill ju keni bërë një deklaratë zyrtare duke informuar se shumë nga shërbimet tuaja më të dashura tanimë do të ishin në dispozicion në 20 vende të tjera, ndër të cilat keni përfshirë dhe Kosovën.

Në mars, ju keni bërë Dua Lipën, superstaren nga Kosova, kopertinë në Pop Listën në ”Apple Music”. Shumë prej aplikacioneve tuaja në App Store përdoren masivisht në Kosovë pasi ju i keni bërë të disponueshme këtu.

Apple, Kosova është qartë pjesë e botës suaj. Le të sigurohemi që ta shohim shpejt atë edhe në hartën tuaj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.