U shtir si vajzë 13-vjeçare/ Pedofli e pëson nga policia

0 396

Një pedofil 22-vjeçar, nga Britania e Madhe, është arresuar nga Ekipi i Sigurisë së Fëmijëve Online (COST) me anë të një truku në rrjete sociale. Policët u shtirën si një vajzë 13-vjeçare, i dërguan vendndodhjen dhe i thanë se ishin në pritje të tij. Në momentin që 22 vjeçari i identifikuar si Kieron Oliver, shkoi në vendin që kishte lënë takimin me adoleshenten, u arrestua menjëherë. Oliver më herët ishte dënuar për abuzimin seksual ndaj një fëmije katër vjeçe. Raportohet se 22-vjeçari teksa komunikonte me “adoleshenten”, i kishte thënë asaj se a mund të sillte dhe një shok të tijin në takimin e tyre. Sakaq, Gjykata e Newcastle e dënoi Oliver me 2 vite burgim, shkruajnë mediat e huaja.

Leave A Reply

Your email address will not be published.