SZA është gruaja e vitit 2023 nga Billboard

0 149

Të premten, gazeta njoftoi se këngëtarja do të nderohet me çmimin “Gruaja e Vitit” në Billboard Women in Music Awards të mërkurën, më 1 mars. E organizuar nga fituesja e çmimit “Golden Globe” dhe “Emmy” Quinta Brunson, festivali do të njohë yjet në rritje të muzikës dhe artistët, krijuesit, producentët dhe drejtuesit për kontributin e tyre në industri.

SZA do t’i bashkohet një grupi të grave të fuqishme që janë nderuar më parë me çmimin, duke përfshirë; Cardi B, Billie Eilish, Ariana Grande, Selena Gomez, Madonna, Lady Gaga dhe Taylor Swift. Ceremonia e Billboard do të nderojë gjithashtu gra të tjera: Becky G do të marrë çmimin Impact të prezantuar nga American Express; Doechii do të marrë çmimin Rising Star Award, të paraqitur nga Honda; Ivy Queen do të marrë Çmimin Icon; Kim Petras do të marrë çmimin Chartbreaker; Latto do të marrë çmimin Powerhouse; Lainey Wilson do të marrë çmimin Rulebreaker; Lana Del Rey do të marrë çmimin Vizionar; TWICE do të marrë çmimin Breakthrough

Leave A Reply

Your email address will not be published.