Shuhet nga jeta këngëtari dibran. Amaneti: Më varrosni në Zall-Dardhë

0 333

Ka humbur betejën me jetën pas një sëmundje të rëndë, këngëtari i njohur dibran Qerim Sula. Ai mban titullin Mjeshtër i Madh. Këngëtari i këngëve epike dhe traditës u nda nga jeta në moshën 69-vjeçare. Amaneti i tij ”Më varrosni në Zall-Dardhë, aty ku linda”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.