Shtyhet për në 13 maj gjyqi ndaj Tahirit

0 299

Sot u zhvillua në gjykatën e Apelit procesi ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, tetë muaj pasi ai u dënua me 3 vjet shërbim prove për shpërdorim detyre. Gjyqi u shty për në datën 13 maj ora 10:00, pasi gjykata tha se për shkak të aktit normativ kjo nuk është çështje e ngutshme. I pranishëm në seancë ishte edhe avokati i Tahirit Maks Haxhia dhe avokati i Jaeld Çelës , Petrit Ismailaj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.