Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë

0 94

Java e ardhshme e cila përkon dhe me ardhjen e dimrit meteorologjik do të mbartë me vete ndryshime nga dita në ditë.Deri në mesjavë do të mbizotërojnë vranësirat dhe kthjellimet.

Më tej, reshjet e shiut do të bëhen të pranishme të herëpashershme me intensitet të ulët e mesatar kryesisht në jug të vendit.

Reshjet e dëborës, do të rikthehen në male me intensitetet të ulët e lokalisht mesatar në alpe.

Era, do të fryjë me drejtim juglindje-verilindje e lehtë e mesatare në bregdet.

Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Ditën e mërkurë deri 4 ballë, bën me dije Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Më poshtë tabela:

Leave A Reply

Your email address will not be published.