Sekuestrohen 78 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, në pranga tre persona

0 59

Të paktën 78 kg marijuanë janë sekuestruar pas operacionit të zhvilluar të policisë greke në kufirin greko-shqiptar dhe në Selanik.

Nga autoritete greke është ndaluar një automjet, ndërsa brenda tij janë gjetur dhe sekuestruar 3 çantë dhe dy thasë që përmbanin 58 pako me 66 kg e 160 gram marijuanë.

Sakaq në pranga bëhet me dije se ka rënë tre persona, një burrë dhe një çift grek,. Sipas hetimeve mendohet se droga kishte në destinacion Selanikun.

Leave A Reply

Your email address will not be published.