Sekuestrohen 50 mijë litra naftë kontrabandë në Portin e Durrësit

0 76

Një anije peshkimi me 50 mijë litra naftë kontrabandë është sekuestruar në Portin e Durrësit. Sipas Tv klan.al nafta dyshohet se ishte kontrabandë nga Lindja e Mesme. Ajo u zbulua në anijen e peshkimit të quajtur “Geni”.

Anijet e pëshkimit, prej vitesh bëjnë kontrabandë nafte në vendin tonë. Ato e marin me çmim shumë të ulët në vendet e Lindjes së Mesme, me pretendimin se po furnizohen për nevojat e veta dhe pastaj e shesin në treg me çmim shumë herë më të lartë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.