Rrëzohet avioni në qytetin pranë Kievit, ngjarja afër me një çerdhe ku kishte fëmijë

0 55

Sipas raportimeve, një helikopter është rrëzuar pranë një çerdhe në qytetin ukrainas të Brovary, afër Kievit.

Guvernatori i Kievit raporton se ka viktima në vendngjarje dhe fëmijët ndodheshin në çerdhe në momentin e përplasjes.

Ndihmësi presidencial Kyrylo Tymoshenko ka thënë se ekuipazhet e emergjencës janë në vendngjarje dhe po bëhen kontrolle për viktimat.

“Ne po zbulojmë informacione për viktimat dhe rrethanat”, shkroi Tymoshenko në aplikacionin e mesazheve Telegram.

Leave A Reply

Your email address will not be published.