Reforma Zgjedhore, mbyllet takimi 60 minuta mes ambasadorëve

0 393

Një orë zgjati takimi i ambasadorëve në zyrën e Luigi Sorecës për Reformën Zgjedhore. Takimi nisi në orën 11:00 dhe përfundoi 60 minuta më pas. Në takim ishin ambasadorët e SHBA-së, BE-së, Gjermanisë, Britanisë dhe OSBE-së. Pas arritjes së marrëveshjes mes anëtarëve të Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, e ku e gjitha tashmë është në dorën e kryedemokratit Lulzim Basha, ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca thirri në zyrën e tij 3 ndërkombëtarët që kanë luajtur një rol kyç në këtë proces.

Leave A Reply

Your email address will not be published.