Rama ndan bisedën me ekspertët gjermanë

0 405

Kryeministri Edi Rama, përmes një video live në facebook ka sqaruar se për strategjinë e hapjes së masave graduale është konsultuar edhe me ekspertë gjerman. Rama iu ktheu të gjithë skeptikëve një përgjigje të cilët e kanë vlerësuar si të gabuar masat e marra deri më tani nga qeveria. “Kemi pasur një bashkëbisedim të dobishëm, falë Merkel që na vuri në dispozicion grupin e ekspertëve gjerman me Institutin e Shëndetit Publik Gjerman. Po ju them mos përdorni kot më kot shembuj, Gjermania, Suedi, dhe po ju garantojë se kemi konfirmuar drejtësinë dhe strategjisë sonë”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.