Pse janë shtuar viktimat? Pipero: Rritje e personave të rënduar me sëmundje të avancuara

0 404

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero tregon se përse po kemi një bilanc të rritur viktimash ne ditët e fundit. Ai thotë se është shtuar numri i personave të rënduar me sëmundje të avancuar, ndaj dhe mjeku bën thirrje që të vendoset maska dhe të respektohet distancimi, pasi kështu sipas tij do të bjerë numri i infektimeve te reja.

Leave A Reply

Your email address will not be published.