Presidenti Meta: Marrja e të dhënave të qytetarëve nga PS, shkelje e papranueshme. SPAK të hetojë

0 159

Presidenti Ilir Meta deklaroi sot nga Pogradeci se përdorimi i të dhënave personale të qytetarëve nga ana e Partisë Socialiste është një shkelje e rëndë ligjorë që duhet hetuar nga institucionet. Kreu i shtetit tha për gazetarët, se marrja e të dhënave personale të qytetarëve dhe punonjësve të administratës është një formë presioni që duhet të marrë fund. “Marrja e të dhënave personale nga PS është shkelje e papranueshme e çdo norme dhe çdo morali”,- tha kreu i shtetit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.