Pas 6 vitesh, Rihanna publikon këngën e saj të parë

0 105

Rihanna ka publikuar këngën e saj të parë pas gjashtë vitesh. Kënga do të jetë kolona zanore e vazhdimit të filmit “Black Panther”.

“Lift Me Up” u publikua të premten pasi këngëtarja paralajmëroi rikthimin e saj në muzikë në mediat sociale në fillim të kësaj jave.

Kënga do të shfaqet në Marvel’s Black Panther: Wakanda Forever, i cili do të publikohet në nëntor.

Regjisori Ryan Coogler tha se përfshirja e Rihanna-s në projekt ishte për të nderuar aktorin e ndjerë Chadëick Boseman.

Boseman luajti në filmin e parë Black Panther dhe gjithashtu u shfaq në Da 5 Bloods, 21 Bridges dhe filmin biografik të James Broën Get On Up.

Ai vdiq në vitin 2020, katër vjet pasi u diagnostikua me kancer të zorrës së trashë.

Vitin e kaluar, Boseman u nominua pas vdekjes për një Oscar për interpretimin e tij në Black Bottom të Ma Rainey.

Lift Me Up është shkruar nga Rihanna, Coogler dhe kantautori nigerian Tems, i cili më parë ka punuar me Drake, Justin Bieber, Future, Ëizkid, Beyonce dhe Khalid.

Kënga është prodhuar nga kompozitori suedez Ludëig Göransson, i cili shënoi filmin e parë Black Panther si dhe Creed, Venom dhe Tenet.

Leave A Reply

Your email address will not be published.