Paloka: Rama marrëveshje me veten. Më 30 korrik ”rrëzon” 5 Qershorin

0 309

Mbrëmjen e së martës, kryeministri Edi Rama bëri një marrëveshje me opozitën e re, në mënyrë që të sigurojë votat për të miratuar ndryshimet për Reformën Zgjedhore. Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, thotë se kreu i qeverisë këtë marrëveshje e ka bërë me veten. Përmes një postimi në facebook, ai thekson edhe se më 23 korrik Rama do votojë marrëveshjen e 5 qershorit dhe më 30 korrik do votojë rrëzimin e saj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.