Nuk ndalojnë dridhjet e tokës, prapë tërmet 5.1 balla

437

Dy lëkundje brenda pak minutave me epiqendër në detin Adriatik kanë rënë paraditen e sotme.

Njëri në orën 11:25 dhe tjetri në orën 11:52. Sipas faqes që regjistron lëkundjet e tërmeteve EMSC, mësohet se magnituda e tërmetit të parë, ka qenë 4.6 me thellësi 10 km.

Ndërsa magnituda e tërmetit të dytë ishte 5.1, në rrije nga i pari, me thellësi 10 km.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.