Nga reparti RENEA te rafineria në Patos, çfarë filmuan me dron 2 rusët dhe ukrainasi

0 51

Reparti i RENEA-s, liqeni i Bovillës dhe reparti ushtarak pranë tij, si dhe rafineria e Patosit, dhe disa objekte të tjera të rëndësishme ushtarake janë filmuar me dron nga dy rusët dhe ukrainasit të kapur në uzinën e armëve në Gramsh.

Policia dhe Prokuroria e Elbasanit kanë tashmë në duar ekspertizën e një prej dronëve që sekuestruan pas arrestimit të tre të rinjve.

Nga ana tjetër, hetuesit janë në pritje të përgjigjes së ekspertizës për një tjetër dron të sekuestruar, por edhe aparateve celularë dhe pajisjeve të tjera që iu kapën tre të arrestuarve, të dyshuar si spiunë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.