Nesër (e shtunë) është protesta e opozitës. Policia kalon në gadishmeri

0 109

Nesër opozita, në ora 12.00, zbret në bulevardin kryesor të Tiranës. Nga selia blu është deklaruar se do të jenë afro 100 mijë qytetarë.

Nuk dihet skenari për këtë protestë, pasi liderët Berisha-Meta kanë paralajmëruar rrëzimin e kryeministrit Rama.

Nga ana e saj policia po përgatitet për çdo skenar dhune. Ajo ka nesër në bulevard mbi 1 mijë policë me uniformë, pa harruar edhe forcat speciale dhe Garda e Republikës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.