Muri i Ministrisë së Arsimit mbulohet me pankarta (FOTO)

0 320

Pas marshimit mbi abuzimet seksuale që nisi në sheshin “Nënë Tereza” dhe më pas përpara Kryeministrisë, protestuesit u drejtuan drejt Ministrisë së Arsimit. Muri me kangjella që rrethon pjesën e përparme të godinës është i mbushur i gjithi me pankarta (të cilat i shihni në vijim), ku ndër të tjera shkruhet: “Sikur djemve t’u shpifeshin përdhunimet ashtu sicc u shpifen periodat!”, “Ti nuk ke faj! Fajtorët: Shteti, policia, media dhe përdhunuesi”, “Nuk do të hesht më” etj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.