Monika Kryemadhi mbërrin në SPAK: Jam thirrur për çështjen “225”

0 90

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka mbërritur në SPAK këtë të martë.

Para se të hynte në gjykatë, Kryemadhi tha shkurt për gazetarë: “Jam thirrur për çështjen 225”.

Disa ditë më parë, Kryemadhi publikoi një material ku sipas saj vërtetoheshin shkeljet e aferës së inceneratorit të Tiranës.

Kryemadhi tha se shqiptarët paguajnë 29 euro për ton për groposjen e mbetjeve dhe shtoi se organet e drejtësisë me në krye SPAK-un, duhet të veprojnë për të ndaluar pagesat që qeveria jep ndaj inceneratorit të Tiranës ku transportohen mbetje edhe nga bashkitë e tjera.

Leave A Reply

Your email address will not be published.