”Mini-samiti” i BE-së për buxhetin, Merkel më 8 korrik në Bruksel

0 328

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Layen ka planifikuar një ”mini-samit” në Bruksel për 8 korrik, në cilin ajo ftoi presidentin e Parlamentit Evropian Charles Michel, atë të Këshillit Evropian David Sassoli dhe kancelaren Angela Merkel si lidere e Gjermanisë që kryeson Presidencën e Këshillit të BE-së. Tema kryesore e mini-samitit do të jetë përparimi në negociatat për miratimin e buxhetit të BE për periudhën nga 2021 deri në vitin 2027 dhe fondin e rimëkëmbjes.

Leave A Reply

Your email address will not be published.