Mbyllen bisedimet Rusi-Ukrainë për sot, vijojnë nesër

0 138

Një nga anëtarët e negociatorëve ukrainas ka informuar se për sot bisedimet mes Rusisë dhe Ukrainës janë mbyllur.

Këshilltari presidencial ukrainas Mykhaylo Podolyak, në nj postim në “Twitter” ka bërë të ditur se është bërë një “pauzë teknike” midis zyrtarëve rusë dhe ukrainas deri ditën e nesërme.

“Deri nesër është bërë pauzë teknike në negociata. Për punë shtesë në nëngrupet e punës dhe sqarimin e përkufizimeve individuale. Negociatat vazhdojnë…”,-shkruan ai në “Twitter”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.