Mashtrim me kriptovaluta, 3 të arrestuar në Tiranë, mes tyre dy femra

0 92

3 persona janë vënë në pranga, në kuadër të operacionit “Fitimet e Ëndrrave”, ditën e sotme pasi mashtronin shtetas italianë nëpërmjet call centerave.

Të arrestuarit janë, Elisa Caci, Valbona Abedinaj, dhe Gilberdo Pushani. Ndërkohë janë shpallur në kërkim 5 persona të tjerë.

Mësohet se bëhet fjalë për mashtrime të cilat kapin shumën e 10 milionë eurove tëcilat më pas investoheshin në kriptovaluta. Për operacionin, pati një bashkëpunim mes autoriteteve italiane dhe SPAK.

Leave A Reply

Your email address will not be published.