Marrëveshje? Rama i komenton ambasadores Yuri Kim: Ferri është bosh, djajtë janë këtu

0 442

Pas takimeve të shumta përgjatëve ditëve të fundit, këtë herë kryeministri Edi Rama i është përgjigjur ambasadores së SHBA, Yuri Kim, pas deklaratës së fortë se mund të ketë marrëveshje pas krahëve mes politikanëve shqiptarë për Reformën në Drejtësi.

Rama ka komentuar tek postimi i ambasadores Yuri Kim në Twitter, ku mbështet shqetësimin e të parës së diplomacisë amerikane për reformën.

Kreu i qeverisë, ka shpërndanë thënien e William Shakespeare “Ferri është bosh dhe gjithë djajtë janë këtu”, ndërsa shton se është dakord me ambasadoren Kim për reformën, që është e dhimbshme dhe e ngadaltë, por shumë e rëndësishme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.