Kim takon ambasadorin e Turqisë në Shqipëri: Ne jemi me miqtë tanë turq

0 47

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka takuar Ambasadorin e Turqisë në Shqipëri Tayyar Kağan Atay.

Në një postim në “Twitter”, ambasadorja Kim shkruan se i ka shprehur homologut të saj ngushëllimet më të thella për situatën e shkaktuar nga tërmetet në Turqi.

“Në emër të Ambasadës Amerikane në Tiranë, i shpreha mikut dhe kolegut tim Kagan Atay ngushëllimet më të thella për vuajtjet e shkaktuara nga tërmetet në Turqi. Ne jemi me miqtë tanë turq në këtë kohë të vështirë. Ngushëllime.”, shkruan Kim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.