Ja reagimi i Presidentit Trump kur e shoqja tok dorën me Macron

0 268

Presidenti amerikan Donald Trump dhe udhëheqësi francez Emmanuel Macron kanë parashtruar pikëpamje të kundërta përpara Samitit të NATO-s.Mirëpo, dita që nisi me akuza të forta mes dy liderëve u mbyll me një shtrëngim duarsh mes presidentit francez Emmanuel Macron dhe Zonjës së Parë të SHBA-së, Melania Trump.

41-vjeçari u fotografua teksa përshëndetej miqësisht me zonjën Trump, ndërkohë që në krah të tyre qëndronte presidenti amerikan.

Trump shihet me sy mbyllur dhe në një farë mënyrë shfaqet indiferent për takimin e gruas me “armikun” e tij.

Në një foto tjetër vihet re se si Trump e sheh gjithë inat liderin francez.

Leave A Reply

Your email address will not be published.