Itali, ulet sërish numri i viktimave

0 428

Vijon të ulet më tej numri i viktimave si pasojë e Covid-19 në Itali. Autoritetet e Emergjencave Civile raportojnë se gjatë 24 orëve të fundit, kanë ndërruar jetën 172 pacientë me virus, pjesa më e madhe e të cilëve vuante dhe nga sëmundje bashkëshoqëruese. Lajmi i mirë vjen dhe nga spitalet të cilat raportojnë ulje të pacientëve që po trajtohen në terapi intensive.

Leave A Reply

Your email address will not be published.