Ilir Meta: Rama është kryehakeruesi, të dhënat e 1 milion shqiptarëve u përdorën nga patronazhistët

0 21

Kreu i Partise se Lirise Ilir Meta ka folur sot ne nje konference per mediat ne lidhje me ate qe e quajti “situatë të përkeqësuar” lidhur me hakerimin e bere ndaj sistemeve shqiptare nga Irani.

Meta kërkoi marrjen e masave “te menjehershme për të mbrojtur sistemin e rivendosur besimin e qytetarëve në këtë sistem”.

Meta nga ana tjeter ka akuzuar kryeministrin Rama se eshte “kryhakeruesi” duke kujtuar daljen e te dhenave te qytetareve qe u perdoren me pas nga patronazhistet.

“Nuk mund të mos nënvizoj që në fillim që kryehakeruesi i këtij sistemi është Edi Rama.
Sepse kjo u provua botërisht nga dalja e të dhënave personale të gati 1 milion qytetarëve para zgjedhjeve dhe përdorimi i tyre nga patronazhistet vetëm për qëllime të shantazhit elektoral.

Ishte Rama që publikisht mbështeti dhe shtetërisht përmes kapjes së drejtësië këtë proces kiriminal që e shfrytëzoi për të përmbysur vullnetin e poopullit shqiptarë në zgjedhjet e 25 prillit”, tha Meta.

Leave A Reply

Your email address will not be published.