Humbi 12 kg për rolin, George Clooney përfundon në spital

0 180

Ylli i Hollivudit, George Clooney luan një të mbijetuar post-apokaliptik në filmin e tij të fundit, por dieta për rolin e çoi në probleme serioze shëndetësore. Aktorit fitues të Oskarit, i iu desh të kalonte shumë ditë në kujdesin mjekësor, pasi humbi rreth 12 kg për të luajtur të mbijetuarin e një katastrofe globale në filmin “The Midnight Sky”.

“Mendoj se po përpiqesha shumë të humbja peshë shpejt dhe ndoshta nuk po kujdesesha për veten time,” tha 59-vjeçari. Clooney, i cili do të luajë rolin e shkencëtarit Augustine Lofthouse në filmin post-apokaliptik shkencor-shkencor “The Midnight Sky”, përjetoi dhimbje të tmerrshme në stomak dhe u dërgua me urgjencë në spital, katër ditë para se të fillonte xhirimi, ku u diagnostikua me pankreatit.

Gjendja mund të jetë kërcënuese për jetën, por aktori doli nga spitali pas disa ditësh. Clooney pranoi që të sëmuresh ishte një sfidë mes një sheshxhirimi. “U deshën disa javë për t’u bërë më mirë dhe si drejtor nuk është aq e lehtë sepse ke nevojë për energji”. Filmi tregon një shkencëtar të vetëm në Arktik, pas një katastrofe globale misterioze, ndërsa përpiqet të paralajmërojë një grup astronautësh që të mos kthehen në Tokë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.