Dua Lipa dhe Ava Max, më të dëgjuarat në botë

0 366

Shqiptarët në botë janë më të dëgjuarit dhe këtë e konfirmon platforma më e madhe e muzikës ”Spotify”. Në postimin e fundit në rrjete sociale, ”Spotify” ka publikuar listën e 10 këngëtareve më të klikuara, ndërsa në mesin e tyre janë edhe dy këngëtare shqiptare.

Dua Lipa dhe Ava Max janë këngëtaret me origjinë shqiptare në mesin e emrave të mëdhenj të muzikës botërore.

Dua Lipa është në vendin e tretë, duke lënë pas emra si Ariana Grande, Beyonce, Lady Gaga apo Rihanna, ndërsa Ava Max mbyll listën në vendin e 10. Një arritje e madhe për këngëtaret, të cilat nuk e kanë mohuar asnjëherë origjinën e tyre.

Leave A Reply

Your email address will not be published.