Cristiano Ronaldo shkakton “tërmet” brenda kampit të Portugalisë

0 81

Ndërsa Portugalia ka mposhtur Zvicrën 6-1 gjatë ndeshjes së saj në raundin e 16-të në Kupën e Botës 2022 , kapiteni i tyre Cristiano Ronaldo thuhet se nuk është i kënaqur që është lënë jashtë skuadrës.

Pas largimit të tij të ashpër nga Manchester United, Cristiano Ronaldo tani duhet të luftojë me rolin e një zëvendësuesi edhe me ekipin e tij kombëtar.

Kjo nuk ka shkuar mirë me pesë herë fituesin e Topit të Artë, i cili, sipas botimit portugez “Record”, kërcënoi të largohej nga kampi stërvitor.

Çfarë tha botimi

Artikulli u titullua “Ronaldo kërcënoi të largohej” dhe thekson se si golashënuesi rekord i Portugalisë ishte i entuziazmuar me vendimin për ta lënë atë jashtë 11-tës, pavarësisht se skuadra dukej shumë më mirë për mungesën e tij.

“Në situatën e bisedës me trajnerin, kur mori vesh se nuk do të ishte në 11-shen startuese… mendoi për më të keqen”, thuhet në një fjali nga shkrimi i “Record”.

Megjithatë, botimi vazhdon gjithashtu të sqarojë se Ronaldo u qetësua pas tronditjes fillestare dhe kuptoi pasojat e vazhdimit të këtij kërcënimi në një moment kaq vendimtar.

Federata Portugeze e Futbollit e ka mohuar tërësisht historinë, duke thënë se Ronaldo nuk ka kërcënuar asnjëherë se do të largohet nga seanca stërvitore apo turneu.

Ronaldo nuk stërvitet me zëvendësues

Pas ditës së pushimit të së mërkurës, skuadra portugeze zgjodhi të ndante ekipin e tyre në dysh, me titullarët që stërviteshin në palestër dhe zëvendësuesit që kryenin stërvitje të ndryshme në terren.

Ronaldo, megjithatë, mungoi në seancat, pavarësisht se portugezi i siguroi të gjithë se nuk kishte probleme me dëmtime.

Reagimi i Georgina

Një tjetër që u mërzit jashtëzakonisht shumë me vendimin për të mos startuar Ronaldon ishte partnerja e tij Georgina Rodriguez.

“Sa turp që nuk kam mundur të shijoj lojtarin më të mirë në botë për 90 minuta”, ka shkruar Rodriguez në një postim në rrjetet sociale.

Leave A Reply

Your email address will not be published.