Covid-19 mbyll sezonin e volejbollit, s’ka kampionë

0 362

Kur futbolli ka rinisur të luhet në stadiume, sezoni i volejbollit në Shqipëri është zyrtarisht i mbyllur. Pas pritjes dhe gjatë dhe pa asnjë përgjigje nga Ministria e Shëndetësisë, Federata Shqiptare e Volejbollit vendosi ti jap fund kampionateve kombëtare duke mos shpallur asnjë skuadër kampione për këtë sezon.

Në bazë të renditjes aktuale, klubet të cilat deri në momentin e ndërprerjes ka ruajtur vendin e parë, kanë të drejtën e pjesëmarrjes në Kupat e Europës.

Për shkak të situatës së pazakontë, këtë vit në aktivitetet ndërkombëtare do të kenë mundësinë të përfshihen edhe ato skuadra të cilat do shprehin dëshirën për të marrë pjesë dhe do të plotësojnë të gjitha kushtet financiare.

Leave A Reply

Your email address will not be published.