Çfarë po ndodh? Ronaldo pritet ta nisë nga stoli ndeshjen Portugali-Zvicër

0 39

Edhe pse ai është një person mediatik, Cristiano Ronaldo nuk është duke shijuar një Kampionat Botëror shumë tërheqëse.

Paraqitjet e tij deri më tani kanë qenë mjaft të ulëta, duke shënuar vetëm një gol nga pika e bardhë. Ish-lojtari i Real Madridit nuk ka më aftësitë e së kaluarës dhe në moshën 37-vjeçare mund të ketë mbaruar koha e tij me kombëtaren.

Kjo është kryesisht për shkak të opsioneve që Portugalia ka në dispozicion. Rafael Leao, Joao Felix, Guedes, Andre Silva dhe Goncalo Ramos janë disa nga lojtarët që mund të shkëlqejnë më shumë nëse u jepet më shumë hapësirë, por hija e Cristianos eklipson gjithçka.

Kjo është arsyeja pse gazeta portugeze A Bola bëri një sondazh për lexuesit e saj duke pyetur nëse Cristiano duhet të jetë titullar në ndeshjen e 1/8-tës kundër Zvicrës.

Rezultatet ishin befasuese. Shumë e habitshme në fakt. Vetëm 30 për qind e lexuesve besojnë se 37-vjeçari duhet të startojë, ndërsa një 70 për qind thonë se ai duhet të presë shansin e tij nga bankina.

Performanca e tij në fushë është përkeqësuar. Ai nuk po gjeneron rrezikun dhe këtë e kanë vënë re edhe fansat e tij besnikë. Portugezët kanë qenë të qartë dhe Ronlaldo mund të detyrohet të largohet më shpejt se sa pritej nga formacioni bazë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.