Blendi Salaj komenton moderatorët shqiptarë, dy fjalë edhe për Arbana Osmanin

0 75

Gazetari dhe moderatori Blendi Salaj ishte së fundmi i ftuar në “Top Arena”, ku zhvilloi edhe një intervistë të shkurtër me moderatoren Alesia Bami.

Kjo e fundit e pyeti Salajn në lidhje me marrëdhëniet me kolegët e tij, me të cilët ka bashkëpunuar ndër vite.

“Unë kam shkuar mirë me të gjithë. Kam punuar me Edi Manushin, me Arbana Osmanin në “Big Brother.” Janë njerëz që unë i dua sepse më përcjellin një pozitvitet të jashtëzakonshëm”– u përgjigj Blendi Salaj.

Një tjetër pyetje që iu drejtua gjatë intervistës është se kush është moderatori më i talentuar në Shqipëri sipas tij. Ai veçoi emrin e moderatores Arbana Osmani, teksa tha:

“Arbana Osmani realisht ka një vend të veçantë. Gjithë këta vjet që ka qenë në ekran, e ka bërë gjithçka me personalitet dhe inteligjencë dhe ka ditur të ruajë një marrëdhënie të jashtëzakonshme me publikun”

Po moderatori i dobët kush është sipas Blendi Salajt? Ky i fundit nuk veçoi emra, por tha:

“Të dobët ka sa të duash, unë nuk shikoj shumë televizor nëse moderatorët janë të dobët. Më mungon televizioni inteligjent, media inteligjente, që të bëjnë të mendosh, të ndjesh, personazhet që të frymëzojnë pozitivisht. Më kanë lodhur këta personazhet injorantë, ujqërit çakenjtë, që marrinmë shumë vend sesa meritojnë në ekran dhe japin një shembull që s’është i duhuri”

Leave A Reply

Your email address will not be published.