Apple mund të hedhë në treg 5 Iphone të ri vitin e ardhshëm – ja çfarë dihet deri tani

0 468

Ata që janë në treg për një iPhone të ri vitin e ardhshëm mund të kenë më shumë opsione se kurrë më parë për të zgjedhur.

Ekziston një shans që Apple mund të lëshojë pesë iPhone të ri në vitin 2020: katër versione të iPhone-it të saj dhe një vazhdim të iPhone SE me kosto të ulët nga viti 2016. Kjo është sipas Ming-Chi Kuo, një analist me “TF International Securities” i njohur për parashikimet e tij mbi produktin e Apple, komentet e të cilëve u raportuan kohët e fundit nga “9to5Mac” dhe “MacRumors” në mesin e daljeve të tjera.

Nëse parashikimi i Kuo rezulton të jetë i saktë, ai do të përfaqësonte një tronditje të madhe për strategjinë e produktit iPhone të Apple. Për katër vitet e fundit, Apple ka debutuar tre iPhone të ri. Para kësaj, nga 2013 deri në 2015, Apple u dha blerësve iPhone dy mundësi të reja për të zgjedhur.

Por lëshimi i pesë iPhone-ve të rinj në një vit të vetëm do të sinjalizonte një ndryshim të dukshëm në afrimin e Apple që pasqyron më nga afër atë të rivalëve Android si Samsung, të cilët zakonisht lëshojnë telefona të shumtë në madhësi të ndryshme me çmime të ndryshme gjatë gjithë vitit. një ndarje e pesë modeleve të ndryshme të iPhone që Apple thuhet se njofton vitin e ardhshëm.

Një iPhone 5.4 inç me dy kamera

Kjo nuk është hera e parë që Kuo ka parashikuar që Apple mund të lëshojë një iPhone në një madhësi të re 5.4 inç vitin e ardhshëm.

Në fillim, dukej sikur ky iPhone me madhësi më të vogël mund të ishte një pasardhës i iPhone 11 Pro 5.8 inç. Por raporti më i ri i Kuo sugjeron që në të vërtetë mund të jetë një model i nivelit të ulët.

Një iPhone 6.1 inç me dy kamera

Apple mund të lansojë një version tjetër të këtij iPhone me dy lente me një ekran më të madh 6.1 inç vitin e ardhshëm, gjithashtu, thotë Kuo. Kjo do ta bënte atë në të njëjtën madhësi si iPhone 11 dhe iPhone XR të vitit të kaluar.

Ky telefon, ashtu si të tjerët që Apple thuhet se do të dalë vitin e ardhshëm, gjithashtu do të mbështesë lidhjen 5G dhe do të shfaqë një ekran OLED. Por përsëri, pasi ka vetëm dy kamera në vend të tre, ekziston mundësia që ky të jetë një version tjetër i iPhone më i lirë i vitit të ardhshëm në një madhësi më të madhe.

Një iPhone 6.1 inç me tre kamera

Një iPhone i ri 6.1 inç me tre kamera mund të vijë vitin e ardhshëm, sipas Kuo. Meqenëse do të ketë një aparat fotografik me tre lente, ky mund të jetë pasardhësi i iPhone 11 Pro.

Ky telefon, si modelet më pak të shtrenjta, gjithashtu do të jetë në gjendje të lidhet me rrjetet 5G.

Një iPhone 6.7 inç me tre kamera

Kuo sugjeron që një iPhone me i madh 6.7 inç me tre kamera mund të vinte edhe në vitin 2020. Kjo do ta bënte atë ekranin më të madh që Apple ka vënë ndonjëherë në një iPhone. Për shembull, iPhone 11 Pro Max, për shembull, ka një ekran 6.5 inç.

Meqenëse iPhone 11 Pro aktual i Apple vjen në dy madhësi, është e mundur që ky iPhone 6.7 inç të jetë opsioni i madhësisë më të madhe për iPhone 12 Pro të vitit të ardhshëm.

Një version i ri i iPhone SE më pak të shtrenjtë

Apple më në fund mund të lëshojë një vazhdim të iPhone SE 400 $ që lëshoi në 2016, sipas raporteve nga Kuo dhe gazeta japoneze Nikkei Asian Revieë.

Telefoni mund të nisë në gjysmën e parë të vitit 2020 dhe mund të ngjasojë me iPhone 8 me një ekran 4.7 inç. Mund të funksionojë në të njëjtin procesor si iPhone 11 dhe iPhone 11 Pro.

Leave A Reply

Your email address will not be published.