Anulohet Milot-Balldren, Braçe: Rruga nuk do të bëhet, kompania nuk iu përgjigj kontratës

0 436

Zëvendëskryeministri Erion Braçe deklaroi sonte për herë të parë se koncesioni i rrugës Milot-Balldre është anuluar.

I ftuar në emisionin “Provokacija” në Abc News, ai u shpreh se “kompania nuk iu përgjigj dot kontratës”.

Mustafa Nano: Një nga kërkesat e PD është të anulohen PPP?

Erjon Braçe: “E ka thënë Kryeministri dhe s’dua të bie në përsëritje… kemi bërë PPP-të e kontrollit shëndetësor (check up). Ta anulojmë ne këtë që tek privati njerëzit të paguajnë 340 euro? Për mua është shërbim i domosdoshëm që qytetarët duhet ta marrin falas. Kë të anulojmë PPP e sterilizimit të pajisjeve mjekësore? A e dini sa ishte numri i infeksioneve? Si do ta bëjmë të khehemi tek bisturitë e vjetra. Po hemodializa? Si t’ia bëjmë t’i lëmë njerëzit pa bërë dializën?!

Mustafa Nano: A e dini sa janë të gjitha këto që po bërtet opozita? Fatura për PPP është 8.2 miliardë lekë në vit.

Erjon Braçe: Për çfarë po bëhet zhurma? Milot-Balldre nuk do të bëhet! Kompania nuk i përgjigjet dot kontratës. Pse e stisin për çfarë po e thonë tani? Kemi deklaruar prej 1 muaji që kjo s’do bëhet…pse po bërtasin për Milot-Balldre?”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.